Д-р Огнян Манев, русенец с корени в семейство на артисти и фармацевти, успешно се утвърди като лекар в Ландесклиникум Гмюнд, Австрия. Роден и израснал в Русе, често наричан „малката Виена“, Манев е завършил Математическата гимназия „Баба Тонка“ в града и по-късно Виенския медицински университет, където се дипломира като лекар.
Любовта му към медицината започва от ранна възраст, повлияна от книгите на Зигмунд Фройд. В трудните години на 90-те, когато токът често спирал, младият Огнян намира вдъхновение в страниците на „Въведение в психоанализата“, четейки на свещи. Желанието да стане като Фройд го подтиква да избере медицината, след като получава насърчение от майка си. Започва следването си в България, но скоро пренася мечтите си във Виена, където се сблъсква с предизвикателствата на медицинската наука.
Пътят му към специализация по хирургия във Виена е осеян с препятствия. Въпреки че не успява да се утвърди в столицата на Австрия, Манев не се отказва. След като завършва специализацията си в обща медицина, той започва работа в болница в малкото градче Вайдхофен ан дер Тая, където се развива като хирург. Днес той е ценен член на екипа на Ландесклиникум Гмюнд, където се занимава с ендоскопия и лечение на разширени вени.
Връзката на д-р Манев с Виена не е случайна. Русе, градът, в който е роден, винаги е имал силни културни връзки с Австро-Унгария и Западна Европа. Спомените му от детството, когато гледа документални филми за връзките между Русе и Виена, подхранват мечтата му да се развие в австрийската столица. Макар да не получава желаната специализация във Виена, той не се отказва и намира своя път в медицината, като доказва, че с упоритост и решителност дори най-големите препятствия могат да бъдат преодолени.
Д-р Манев също така споделя, че в момента се радва на възможността да практикува медицина в Гмюнд, макар да е имал планове за собствен кабинет. За него Австрия остава страна, която е осъществила детските му мечти и е предоставила сцена за неговото професионално развитие. Историята на д-р Манев е вдъхновяваща и показва как мечтите, дори родени в трудни условия, могат да се превърнат в реалност с достатъчно труд и посвещение.